Ten sklep wykorzystuje technologię Ciasteczek, która rozszerza możliwości działania sklepu. close

 25.02.2015

Szanowni Państwo, Drodzy klienci sklepu Lamala

 

Z radością chcielibyśmy poinformować o otwarciu naszego, stałego stanowiska handloweg na terenie Plac Unii City Shopping przy ul Puławskiej 2 w Warszawie. Nasze stanowisko mieści się na poziomie 0. Serdecznie Zapraszmy.

 

Jednocześnie z przykrością musimy poinformować o tymczasowym zamknięciu naszej dotychczasowej siedziby przy ul Szklanych Domów 9a. Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z naszej nieobecności.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Sebastian i Edyta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.05.14 Dzień Dziecka na Grochowskiej

 31 maja
godz. 11-17
siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272, Warszawa
dawny Instytut Weterynarii

DZIEŃ DZIECKA NA GROCHOWSKIEJ
Orkiestra Sinfonia Varsovia i LAMALA zaprasza dzieci i rodziców do niezwykłego świata sztuki: literatury, muzyki, teatru i architektury. Stworzymy Krainę Czarów wypełnioną obrazami, smakami, zapachami, dźwiękiem i ruchem. WSTĘP WOLNY!!

W PROGRAMIE:
SPOTKANIA z autorami.
WARSZTATY/ZAJĘCIA/PRZEDSTAWIENIA muzyczne, teatralne, malarskie, artystyczne, plastyczne, z architektury i recyclingu, przyrodnicze.
Zdjęcia z kosmonautką/kosmonautą – wydawnictwo Poławiacze Pereł
Targi książki dziecięcej/podpisywanie książek
STREFA SMAKU

O godz. 13.00 wspólnie zainaugurujemy XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. „Lokomotywę” Juliana Tuwima czytać będą Ambasadorzy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. Artur Barciś,  Maciej Orłoś, Teresa Lipowska, Zuzanna Orlińska  - przed budynkiem głównym.

Konkurs dla warszawskich przedszkoli: „Wesoły mikrofon dla przedszkolaka” – Sala Prób
Wystawa prac: Józefa Wilkonia, Jacka Ambrożewskiego, Pauli Dudek, Pauliny Dereckiej – I piętro
Konkurs dla warszawskich przedszkoli/wszystkie warsztaty, przedstawienia, spotkania z autorami odbywają się w budynku głównym, w stajni, sali prób oraz wokół budynku głównego.
Patrycja Lipińska dla Dzieci - wokalistka, autorka pierwszych w Polsce ogólnodostępnych lekcji skręcania i modelowania balonów zaprezentuje Państwu balonowe show.
KUKUBURA – film i zdjęcia.

*Wstęp bezpłatny, liczba miejsc na niektóre warsztaty ograniczona, zapisy prosimy kierować na mail: biuro@lamala.pl z dopiskiem nazwy warsztatu lub nazwiska autora.
** wstęp 10 zł – wejściówki dostępne u prowadzącego warsztat w dniu imprezy
** wstęp 20 zł – wejściówki dostępne u prowadzącego warsztat w dniu imprezy

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NA:  www.SINFONIAVARSOVIA.ORG, www.lamala.pl,  oraz FB SINFONII  i LAMALI.

SALA NR 1– piętro I

Wiek dzieci +5
Godziny: od godz. 12.10 do godz. 13.30
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Ewa Kozubska, autorka książek dla dzieci o mysiej rodzinie. Absolwentka iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletnia lektorka języka hiszpańskiego, namiętna czytelniczka książek wszelakich. Czas między kolejnymi lekturami poświęca na chowanie trzech córek i jednego kota, podróże bliższe i dalsze, pisanie oraz pracę dydaktyczną.

„BAJKOWE MYSZKI” – w trakcie spotkania dowiemy się dlaczego jedna z myszek nazywa się Trapiszka? Poznamy i ożywimy całą mysią rodzinę ze starego kredensu oraz Dom pod Kocią Łapką. Zrobimy genealogiczne drzewo i weźmiemy udział w myszkowym quizie. Po warsztacie podpisywanie książek.

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 14.00 do godz.15.00
Budynek główny I piętro
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Spotkanie poprowadzi Krystyna Lipka-Sztarbałło, zajmująca się ilustracją dla dzieci młodszych oraz działalnością na rzecz jakości książki dziecięcej.  Zilustrowała ponad 20 książek i współilustrowała 11 podręczników. Z jej pracami za granicą ukazało się 6 książek.  Zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

„ŁAZIENKOWE PYTANIA” – wykonamy plakat na podstawie książki „Łazienkowe pytania”, opowiemy o różnicach między afiszem, plakatem i reklamą. Po warsztacie podpisywanie książek.
Książki wydała Agencja Edytorska Ezop, która istnieje od 1991 roku. Wydaje bajki, opowiadania, powieści, leksykony, a także poezję i dramaty. Wydawnictwo współpracuje z najlepszymi polskimi autorami. Od niedawna wydaje również współczesne powieści fińskie i niderlandzkie dla młodzieży i dorosłych. Wyróżnikiem książek Ezopa jest dobry styl, staranna szata edytorska, bogata ilustracja. Dowodem tego jest przyznanie Ezopowi wielu prestiżowych nagród literackich i edytorskich.
Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 15.10 do godz. 16.30
Budynek główny I piętro
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Zrobimy własną książkę z Justyną Sokołowską – absolwentką polonistyki na UW i grafiki na ASP w Warszawie. Dyplom zrobiła w Pracowni Ilustracji i Projektowania Książki prof. M. Buszewicza. Jedną z prac dyplomowych jest projekt książki dla dzieci do wierszyków Heinricha Hoffmanna pt.: „Staś Straszydło. Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci. Czytajcie dzieci, uczcie się, jak to niegrzecznym bywa źle”. W trakcie pracy lubi słuchać radia i rozmów z mądrymi ludźmi. Warszawę i świat zwiedza, wsiadając do przypadkowego autobusu.

SALA NR 2- piętro1

Wiek dzieci: +5
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 12.00
Wstęp: wolny – formuła otwarta
* Zajęcia bezpłatne
„Niech nam zrobi się tęczowo, niech zabłyśnie kolorowo” – kto z nas nie lubi poczuć nieco magii, przy pomocy kilku zaledwie przedmiotów stworzymy niezwykły świat; to będzie istny tęczowy zawrót głowy.
Warsztaty poprowadzi zespół Klawej Planety, animatorzy i pomysłodawczyni marki Aneta Karasińska – pedagog, animator i menadżer kultury, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 12.15 do godz. 13.45
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Spotkanie z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke, podczas którego narysujemy niewidzialne przedmioty. Grzegorz Kasdepke to autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę "Kacperiada..."), zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton"), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji iBBY za książkę "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę "Rózga", "Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie). Po warsztacie podpisywanie książek.

Wydawnictwo  MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Współpracuje z najlepszymi polskimi autorami i ilustratorami oraz wydawcami zagranicznymi. Rok temu powołało do życia Redakcję Książki Dziecięcej, w ramach której powstają znakomite serie wydawnicze, takie jak: Muzeum Książki Dziecięcej Poleca, Kawalerowie Orderu Uśmiechu dzieciom, Portal Qlturka poleca, Dla Tycich, edukacyjna oraz czytelnicza. Wydana w 2013 roku "Panna Kreseczka" - autorstwa Wandy Chotomskiej i Bohdana Butenko, jest finalistką konkursu Przecinek i Kropka na najlepszą książkę dziecięcą roku.

Wiek dzieci +6                                  
Godziny: od godz. 14.00 do godz. 15.30
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
„ETNODIZAJN” – warsztaty inspirowane folklorem to zajęcia, w trakcie których uczestnicy zabiorą głos w dyskusji na temat sztuki współczesnej i wspólnie odpowiedzą na pytanie, kim jest artysta?. Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka „Kto to jest artysta?„ Zofii Dubowskiej  i Jana Bajtlika. W trakcie warsztatów będzie można bliżej poznać polskie zdobnictwo ludowe, które współcześnie chętnie wykorzystywane jest we wzornictwie przemysłowym. Czerpiąc inspiracje z tradycyjnych strojów ludowych, dzieci zaprojektują modne torby według własnego pomysłu. Za pomocą specjalnie przygotowanych szablonów i stempli, uczestnicy stworzą kompozycje, w których będą mogli wykorzystać wzór podhalańskiej parzenicy, łowickiej róży, czy chabrów i dzwonków kaszubskich. Warsztat będzie niezwykłą okazją do podróży w głąb szaf naszych dziadków i kreatywnego wykorzystania elementów folkloru różnych regionów Polski przy tworzeniu nowych dzieł. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma książkę Zofii Dubowskiej i Jana Bajtlika ”Kto to jest artysta?”.

Warsztat poprowadzi Aleksandra Mińkowska – studentka ostatniego roku studiów kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim i studentka filologii ukraińskiej, pracuje jako edukator i animator w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Interesuje się polskim i ukraińskim folklorem, promuje ukraińską kulturę w Polsce prowadząc portal internetowy UAp kulturę.

Wiek dzieci: +5
Godziny: od godz. 15.45 do godz. 16.45
Wstęp: wolny – formuła otwarta
* Zajęcia bezpłatne
„GRANIE TO BAJKA” – korzystając z instrumentów muzycznych, kuchennych przyborów, przedmiotów domowych i wyobraźni stworzymy własną wersję dźwiękową do fragm. bajkowego filmu animowanego.
 
Prowadzący: Agata Warda - absolwentka akademii muzycznej i psychologii. Po wielu latach formalnego nauczania muzyki w szkole zdecydowała się otworzyć własną Spiżarnię Kulturalną, by metodą warsztatową rozwijać artystyczne zdolności dzieci i młodzieży. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma. Nagrała i wyprodukowała płytę "Piosenkowa Spiżarnia" z międzypokoleniowymi piosenkami dziecięcymi w nowych aranżacjach wydaną przez Polskie Radio. Jest prezesem Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa E. E. Gordona. Mama Kostka, entuzjasty dinozaurów i sklepu Lamala.


SALA NR 3 – piętro I

Wiek dzieci +2
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 12:00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
**Warsztat 10 zł od dziecka
„Nutka Kapryśnica poznaje muzykę świata”. Zapraszamy na muzyczne warsztaty, które dzieci pokochają jak ulubione smakołyki. Nasze warsztaty to muzyczny deser w postaci dźwięków. Spotkanie przyprawimy m.in. muzyką klasyczną na żywo i odgłosami wydawanymi z instrumentów. Jakich instrumentów? Gościć będą skrzypce, suka biłgorajska i intrygujący rebab. Pokażemy jak bawić się muzyką i z muzyką. Warsztaty poprowadzi Mała Filharmonia Rozwoju. Zespół profesjonalnych muzyków, aktorów oraz rytmiczek.

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 12.15 do godz. 13:15
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Warsztaty muzyczno - rytmiczne przeprowadzone metodą Colourstrings Barwy Muzyki.  Barwy Muzyki to wyjątkowa szkoła muzyczna. Prowadzą zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach dla dzieci od 3 do 12 lat. Pracują znaną na świecie metodą Colourstrings, która w centrum stawia dziecko i w sposób jemu przyjazny wprowadza je w świat muzyki. Metoda Colourstrings opiera się na równorzędnym rozwoju zarówno melodyki i rytmu, jak i relatywnego kształcenia słuchu oraz fonogestyki.  Wszystko to podane jest dzieciom w formie zabawy, bajki, koloru, dzięki czemu ważne koncepcje muzyczne przyswajane są podświadomie. Pierwszą szkołą muzyczną stosującą metodę Colourstrings w Polsce są warszawskie Barwy Muzyki.
Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 13.30 do godz. 15.00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Warsztaty poprowadzi Jan Bajtlik, który wyjaśni zjawisko powstawania TĘCZY. Dowiemy się czym jest tęcza? Jak powstaje? Dlaczego mamy 3 podstawowe kolory?  Każdy uczestnik warsztatu namaluje własną tęczę. Na koniec warsztatu połączymy je tworząc jedną wielką pracę. Wtedy dopiero, zobaczymy czym naprawdę jest tęcza? i jaką ma siłę oddziaływania na Nas. Prosimy przynieść fartuszki. Po warsztacie podpisywanie książek.

Jan Bajtlik - ur. 1989. W 2013 z wyróżnieniem rektorskim ukończył wydział grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Tworzy plakaty, ilustracje, projektuje książki dla dzieci i prowadzi autorskie warsztaty typograficzne dla dzieci i młodzieży. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą. W 2014 otrzymał Stypendium Ministra Kultury “Młoda Polska” oraz Stypendium Artystyczne m. st. Warszawy. Portfolio www.bajtlik.eu

Wiek dzieci +7
Godziny: o godz. 14.30– zbiórka wycieczki przed wejściem do budynku głównego
Godziny: od godz. 15.00 do godz. 16:30 - warsztaty
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
„OKIEM ORNITOLOGA, CZYLI PTAKOLOGIA STOSOWANA” warsztat przybliży dzieciom świat ptaków widziany oczyma osoby, która zajmuje się ich obserwacjami i badaniami, czyli ornitologa -  prawdziwego pasjonata nie tylko ptaków, ale i całej przyrody.  Trzymając lornetkę i podglądając (niestety inaczej się nie da) napotkane ptaki, weryfikując swoje spostrzeżenia z rysunkami w atlasie ornitologicznym i nadstawiając uszu (z drobną pomocą prowadzącego) dzieci zbliżą się do krainy pięknych, barwnych, i rozśpiewanych ptaków – prawdziwych władców przestworzy. Będzie to idealna okazja nie tylko, by wspólnie poznać ich świat, różnorodność i bogactwo, ale również by stworzyć swojego własnego ptaka.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy Ptaków Polskich. Kampania Bądź na pTAK! realizowana jest przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Jej celem jest kształtowanie postaw przyjaznych przyrodzie oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania działań wspierających zachowanie bioróżnorodności. Kampania pomaga dostarczać wiedzy i rzetelnej informacji na temat przyrody, w tym w szczególności ptaków, oraz form ich ochrony. Służy nauce i zabawie, a nade wszystko inspiruje do działania i Bycia na pTAK!

SALA NR 4– piętro I

Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 12.00
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny

„Przet-twórz to!” – na warsztatach zachęcimy dzieci do własnych poszukiwań prze-twórczych, odkryjemy, że makulatura i inne odpady są świetnym materiałem do zabaw w tworzenie razem czegoś z niczego. Z makulatury i odpadów zrobimy kolaże paskołapacze, memo paskowe tropy, prze-tworz puffy, autorskie kartki pocztowe i wiele innych rzeczy.

Warsztat poprowadzi Kasia Ambroziak-Jabłońska. Jest autorką konceptu i projektu PRZE-TWÓRZ PAKA dla DZIECIAKA, któremu towarzyszą warsztaty dla twórczych rozrabiaków. Współtworzy kolektyw 10 NÓG, który w 2013 roku otrzymał nagrodę PRZETWÓR ROKU za projekt PRZE-TWÓRZ. Poza działalnością z pogranicza recyclingu/designu/happeningu zajmuje się grafiką projektową. Pracowała m.in. w Saatchi&Saatchi a od 2010 roku współtworzy i kieruje od strony artystycznej Red Melon Studio, będące członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 13.00 do godz. 14.30
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
Wydawnictwo Papierówka zaprasza na wspólną podróż w czasie. Tematem przewodnim naszej wyprawy będzie dom z przyszłości. Wspólnie zastanowimy się, jak będą wyglądały domy w kolejnych stuleciach, jakie sprzęty się w nich pojawią, a jakie nie będą już potrzebne. Czy nadal będą nam towarzyszyły psy i chomiki, a może zastąpią je roboty lub stworzenia, których jeszcze nie poznaliśmy? Aby dołączyć do naszej ekspedycji nie potrzeba specjalistycznej wiedzy i szkoleń dla astronautów – odrobina wyobraźni i dobry humor wystarczą.  W role przewodników po przyszłości wcielą się  Jacek Ambrożewski i Zosia Frankowska, autorzy książki „Szkice z przyszłości” oraz Maria Sztompka. Po warsztacie podpisywanie książek.

Papierówka to małe wydawnictwo, które stawia na młodych twórców i oryginalne rozwiązania. Swoją ofertę kieruje zarówno do dzieci jak i dorosłych odbiorców. Przywiązuje szczególną uwagę do strony estetycznej książek. Zadebiutowało w grudniu 2013 roku.

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 15.00 do godz. 16.00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
„ZŁOTE KONIKI, PIOSENKI, WIERSZYKI” – z Dorotą Gellner posłuchamy, zaśpiewamy i narysujemy złote koniki. Po spotkaniu podpisywanie książek.
Spotkanie poprowadzi Dorota Gellner, poetka, prozaik, autorka ponad stu książek, słuchowisk, bajek muzycznych i sztuki dla Teatru Lalek GULIWER. Napisała prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia - lalka nieduża” czy „Ogórek wąsaty”. Debiutowała w Świerszczyku, współpracowała z Misiem, Płomyczkiem, Ciuchcią, Pentliczkiem, radiem i telewizją. W 1999 r. została laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2005 r. otrzymała Order Uśmiechu. Za zasługi dla kultury dziecięcej odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis oraz medalem Serce Dziecku. Jej książki znajdują się na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Wydawnictwo  MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Współpracuje z najlepszymi polskimi autorami i ilustratorami oraz wydawcami zagranicznymi. Rok temu powołało do życia Redakcję Książki Dziecięcej, w ramach której powstają znakomite serie wydawnicze, takie jak: Muzeum Książki Dziecięcej Poleca, Kawalerowie Orderu Uśmiechu dzieciom, Portal Qlturka poleca, Dla Tycich, edukacyjna oraz czytelnicza. Wydana w 2013 roku "Panna Kreseczka" - autorstwa Wandy Chotomskiej i Bohdana Butenko, jest finalistką konkursu Przecinek i Kropka na najlepszą książkę dziecięcą roku.

SALA NR 5– piętro I

Wiek dzieci +5
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 12.00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
„DZWIĘKI PRZYRODY” Bociany klekoczą, Kukułki kukają, Sowy huczą, Wróble ćwierkają, żaby kumkają, wilki wyją, a deszcz… szumi? Człowiek zdany jest w głównej mierze na swój najbardziej czuły (acz niedokładny) zmysł – wzrok. Tak rzadko poznając Przyrodę przykładamy wagę do tego, co płynie do nas z zewnątrz, wsłuchajmy się w nią – w jej liczne odgłosy - są naprawdę bujne!

Podczas warsztatu „Dźwięki Przyrody” dzieci poznają świat natury z nieco innej perspektywy. W głównej mierze będziemy korzystać z naszych uszu i ….języków. Wsłuchamy się w ptasie śpiewy oraz szereg innych odgłosów płynących z lasu, łąki, jeziora. Oczywiście nie pozostaniemy bierni – bo nauka to także artykulacja. Wspólne udawanie Lelka? Dlaczego nie. Wielokrotnie odgłosy natury porównywane były do orkiestry. Czemu zatem nie stworzyć takiej orkiestry i wspólnie nie zagrać dźwięków Przyrody?
Warsztaty poprowadzą edukatorzy Ptaków Polskich.

Wiek dzieci: +5
Godziny: od godz. 12.10 do godz. 13.30
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
**Warsztat 10 zł od dziecka
Warsztaty architektoniczne zostaną zrealizowane przez Akademię Umiejętności Projektowych (aup.edu.pl). Akademia Umiejętności Projektowych jest projektem edukacyjnym o sztuce użytkowej i szeroko rozumianym projektowaniu, skierowanym do dzieci w wieku  od 5 lat. Akademia do swojego projektu zaprasza znanych projektantów  chcących podzielić się swoją wiedzą z najmłodszymi. Celem Akademii jest  zapoznanie i zaprzyjaźnienie dzieci ze sztuką użytkową, wzornictwem,  architekturą,  grafiką, fotografią i malarstwem.  

Warsztaty z architektury "NAJSŁYNNIEJSZY WARSZAWSKI PAŁAC DRAPIĄCY CHMURY" poprowadzi Aleksandra Cymermann (architekt, fotograf), założycielka studio.o, która swoje doświadczenie projektowe zdobywała głównie w Skandynawii m.in. jako architekt w kopenhaskiej pracowni Bay Arch. Jako korespondent z Danii do czasopism architektonicznych prowadziła wywiady z gwiazdami duńskiego świata architektury i designu (m.in. Norm Architects, Jan Gehl, SHL Architects). Obecnie na stałe związana jest z dwujęzycznym 'Label Magazine". Na zajęciach p. Aleksandra Cymermann zapozna dzieci z historią Pałacu Kultury i Nauki oraz z genezą powstania LOGO, a następnie wykonamy indywidualnie własne Pałace Kultury ozdobione autorskimi projektami LOGO. Dzieci wykonane prace zabierają ze sobą do domu. Prace zostaną upamiętnione fotografią.

Wiek dzieci +4                                  
Godziny: od godz. 14.00 do godz. 15.00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
*Warsztat bezpłatny
„WYTWÓRNIK MUZYCZNY” – podczas warsztatu, dzieci stworzą z materiałów recyklingowych instrumenty muzyczne.
Warsztat poprowadzi Sylwia Wiśniewska, na stałe współpracująca z Wydawnictwem Wytwórnia.

SALA NR 7– piętro I

Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny
Zajęcia rozwijające sprawność rąk oraz wyobraźnię. Dzieci same stworzą małe dzieła sztuki w postaci różnych kształtów stworzonych na podkładzie za pomocą gwoździków i włóczki. Gotowe prace mogą stać się ozdobą pokoju lub upominkiem dla rodziców bądź dziadków.

Zajęcia poprowadzi Ewa Różdżyńska właścicielka bloga http:/robiewdomu.blogspot.com/, entuzjastka  ciekawych form graficznych oraz rzeczy zrobionych własnymi siłami. Prowadzi bloga, na którym dzieli się z innymi pomysłami i realizacjami (krok-po- kroku) własnych projektów. Od czasu gdy została mamą tworzy z myślą o swoim synku, także własnoręcznie robione zabawki.

SALA NR 8– piętro I

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
**Warsztat 20 zł od dziecka
"Wróżki i czarodzieje" za pomocą własnej fantazji, nożyczek, tkanin, starych ubranek, papieru i kolorowych tasiemek dzieciaki same zaprojektują i wykonają swoje własne stroje magików, wróżek i czarnoksiężników. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w tajniki ręcznego szycia, klejenia i modelowania, a nawet szycie na maszynie. Uczestnicy nauczą się również projektować i realizować swoje pomysły. Każdy uczestnik będzie mógł przeistoczyć się w magiczną postać i zabłysnąć wśród innych oraz poczuć się jak prawdziwy kreator mody.

Czarodziejskie zajęcia poprowadzi Dorota Godlewska założycielka pracowni zabawkarskiej KIZIU MIZIU, która to powstała z chęci dzielenia się pasją i pomysłami oraz szerzenia idei recyclingu.  KIZIU MIZIU to twórcze przetwarzanie, w pracowni powstają ekologiczne i recyklingowe zabawki dla małych i dużych dzieci. Autorka z niepotrzebnych już nikomu ubranek i starych guziczków wyczarowuje śmieszne pluszaki, kolorowe zwierzaki i lale do tulenia.

SALA NR 9– piętro I

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.30 do godz. 13.30
Godziny: od godz. 14.00 do godz. 16.00
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztaty bezpłatne
Zrobimy  torby ze skrawków materiału,  papier mache, mandale z przypraw , obrazy z wosku

Warsztaty poprowadzi Asia Giers na stałe współpracująca ze SPLOTEM ARTYSTYCZNYM- studentka ASP w Warszawie. Uwielbia twórczość kreatywną, nadaje drugie życie starym, zużytym przedmiotom. Pasjonuje się fotografią analogową i grafiką warsztatową. Marzy o podróży do Indii i Nepalu.

Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 11.30 do godz. 13.30
Godziny: od godz. 14.00 do godz. 16.00
Wstęp: wolny – formuła otwarta
**Warsztaty 20 zł od dziecka
Zapraszamy mamy z córkami do wspólnej zabawy, podczas której mamy będą miały możliwość zapoznania się z maszyną do szycia, a dzieci wezmą czynny udział w szyciu tiulowych spódniczek!!!. Zwieńczeniem naszej zabawy będzie mini pokaz naszych dzieł.

Warsztaty poprowadzi Bożena Zaremba na stałe współpracująca ze SPLOTEM ARTYSTYCZNYM.

STAJNIA

Wiek dzieci  +5
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 12:00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
**Przedstawienie 10 zł od dziecka
„Razem w świat wędrujmy” czyli podróż baśniowo – muzyczna. Ahoj! Wyruszamy na daleką, bardzo daleką wędrówkę. Czeka nas spotkanie z hieną, która chciała iść na bal, ze smoczym królem, jaszczurką oraz papugą. Będziemy też musieli uciekać przed czarownicą, ale obiecujemy, że wszystko skończy się jak najlepiej! Baśnie, tańce, piosenki i zabawy - oczywiście z czterech stron świata.  

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 13.30 do godz. 14:30
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
**Przedstawienie 10 zł od dziecka
„Jak to ze słoniem było” czyli robimy afrykański teatr cieni. To przedstawienie stworzymy własnymi rękami. Najpierw moc opowieści przeniesie nas prosto na afrykańską sawannę, gdzie zwierzęta właśnie szykują się do wielkiego wyścigu. A potem wykonamy zwierzęta, przygotujemy dekorację i... damy sygnał do startu!
Na przedstawienie zapraszają Agnieszka Hakizimana i Katarzyna Szurman

Wiek dzieci  +5
Godziny: od godz. 16.00 do godz. 17:00
Wstęp: zapisy: biuro@lamala.pl
**Przedstawienie 10 zł od dziecka
„Statek o trzech piętrach” - na pierwszym piętrze okruchy chleba, na drugim ser, na trzecim - a fuj! - padlina... Dokąd płynie ten dziwny statek? Dowiecie się tego wyruszając z nami w podróż pełną czarów i dziwów a prowadzić nas będzie piękna baśń Italo Calvino. Zaprosimy Was do udziału w naszej historii duszą i ciałem - będziemy wędrować, pomagać bohaterowi oraz mówić po włosku!

Na przedstawienia zapraszają:  
Agnieszka Hakizimana - aktorka, animatorka kultury, polonistka, praktyk dramy, opowiadaczka. Współpracuje z teatrami: "Remus" i "Scena Lubelska 30/32". Prowadzi lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich, zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, grupy zabawowe dla rodzin. Ma trzech synków, którym uwielbia czytać i opowiadać baśnie.
Angela Ottone - założycielka i dyrektorka centrum Bottega Italiana, lektorka, animatorka kultury. Zajmuje się animacją kultury, przede wszystkim w zakresie teatrologii.  Jest pomysłodawczynią i założycielką grupy Studnia O.  praktykującą sztukę opowiadania. W 2011 roku założyła centrum Bottega Italiana, która we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury organizuje kursy, warsztaty, przedstawienia oraz spotkania dla dzieci i rodziców.
Katarzyna Szurman- muzykantka, gra na skrzypcach i harmonii trzyrzędowej. Występuje w kapeli "Czarne Motyle" wykonującej przedwojenną muzykę taneczną oraz w zespole etnojazzowym "Śliczne Goździki". Na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci. Współpracuje jako muzyk z teatrem "Scena Lubelska 30/32" i stowarzyszeniem na rzecz polskiej kultury tradycyjnej "Dom Tańca".

PRZED BUDYNKIEM GŁÓWNYM

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 14.00
Przed budynkiem głównym
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny
 „FUTUMIASTO”  to miasto z przyszłości. Pełno w nim futumurów – budynków, których jeszcze nie ma, ale które chcielibyście, żeby były. Czy futumury to wieżowce ze szkła, podziemne jaskinie czy może mieszkalne muchomory, to zależy tylko od Was. W waszym futumieście kina, place zabaw i baseny mogą łączyć podniebne tunele a w każdym domu może być lądowisko dla statków kosmicznych. Na jeden dzień zmienicie się w urbanistów, architektów i budowniczych miasta przyszłości, a w efekcie Waszej pracy powstanie wielka makieta futumiasta.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Szostakiewicz animator na stałe współpracująca z Narodową Galerią Sztuki Zachęta.

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp wolny - formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny
Warsztaty malarskie poprowadzi Fundacja Atelier. Fundacja Atelier założona została przez Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego. Celem Fundacji Atelier jest wspieranie edukacji i twórczości plastycznej, promowanie aktywnego uczestnictwa w sztuce dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia Atelier Foksal prowadzą uznani artyści, aktywni twórczo, którzy chcą podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Artyści prezentują swoje prace w najważniejszych galeriach i muzeach w Polsce, współpracują z najważniejszymi instytucjami kultury, takimi jak Narodowa Galeria Sztuki Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Na warsztatach malarskich dzieci w różnym wieku w oparciu o martwą naturę będą rozwijały wrażliwość na wzajemne zależności barw, kształtów, światła i materii .

Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny
„Namaluj warszawskie osobistości”. Dziecko przy użyciu materiałów MALU STUDIO stworzy (samodzielnie lub z pomocą animatora) ruchomego pajacyka inspirowanego znanymi postaciami związanymi z Warszawą. Dziecko będzie mogło pracować w różnych technikach plastycznych, takich jak: malowanie, rysowanie, wyklejanie, robienie kolażu.

Prowadzenie: Malu Studio tworzą dwie absolwentki warszawskiej ASP. Impulsem do powstania Malu były nieudane próby znalezienia oryginalnej pamiątki z Polski dla bliskich za granicą. Dlatego postanowiły stworzyć "pamiątkę", która nie jest tylko bezużytecznym przedmiotem, ale rzeczą, która uczy i inspiruje. Obie pochodzą z Warszawy, więc projekty związane są głównie z tym miastem. W Malu zajmują się także ilustracją i konserwacją dzieł sztuki.

KORYTARZE I i II piętro

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Zajęcia bezpłatne
 „Teatr ilustrowany Wielka Niedźwiedzica"  – przygody bohaterów z serii o Wszy detektywie.
„Akademia detektywa” – zabawy:  Trzy kubki, Karty, Luneta.  
„Posterunek kolorowy”  – stanowisko dla miłośników kolorowania w każdym wieku.

Zajęcia poprowadzi zespół wydawnictwa URKUS, w tym Hanna Kuzińska pomysłodawczyni wydania  książek dla dzieci z serii z Wszą. Seria z Wszą to pięć dynamicznych książeczek - kolorowanek dla dzieci i dorosłych, którym patronuje detektyw Wesz. Książeczki są przyjazne logopedom i nauczycielom poprawnej wymowy. W skład serii wchodzą: Szczurek i Mysz, Zbrodnia i Krowa, Zwierzęcy patrol, Żaba i Żbik, Dżokej w dżungli.

Wiek dzieci +4
Godziny: od godz. 12.30 do godz. 16.30
Budynek główny I piętro
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Warsztat bezpłatny
LIVE PRINTING to wyjątkowy pokaz sitodruku z udziałem wszystkich chętnych uczestników Dnia Dziecka. AGA BRWI pomoże uczestnikom własnoręcznie wykonać nadruk metodą sitodruku na tekstylnych podłożach typu torba, t-shirt, tkanina. LIVE PRINTING to świetna zabawa i możliwość zdobycia nowych umiejętności. UWAGA: UWAGA: można przynosić własne koszulki i torby albo kupić je na miejscu podczas trwania warsztatu.

PARTER

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.15 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Zajęcia bezpłatne
„Czary mary-czarodziejskie okulary”  - wykonamy magiczne okulary z wielobarwnymi szkiełkami przez które świat stanie się duuużo weselszy.
„Maski w kropki, maski w paski lubią wszystkie ananaski” – niczym Sherlock Holmes przeistoczymy się w starszego Pana z wąsami, lub może nawet w koty, co lubią różne psoty! Dzieci będą wykonywać i ozdabiać przeróżnego kształty maski, które mogą być wykorzystane na niejednej zabawie.  
„Instrumenty robimy i świetnie się bawimy”
„Kolorowe karuzele kręcą się tylko w sobotę”- dzieci będą wykonywać karuzele, na których mogą zawiesić co tylko zechcą od ptaszków, planet począwszy, po latające stwory  i inne, które podpowiada im wyobraźnia.
 „Wiatraczki – cudaczki” – przywitamy  Dzień Dziecka robiąc bajecznie kolorowe wiatraczki – cudaczki.
Warsztaty poprowadzi zespół Klawej Planety, animatorzy i pomysłodawczyni marki Aneta Karasińska – pedagog, animator i menadżer kultury, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiek dzieci +3
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 16.30
Wstęp: wolny – formuła otwarta
*Zajęcia bezpłatne
„Nauka i wytwarzanie łódek z papieru”
„Projektowanie medali  i wyrób medali z papieru”
„Zabawa w szukanie bananów” - na terenie budynku w różnych miejscach rozłożymy banany z papieru - osoby, które znajdą ich najwięcej nagradzamy.

Wydawnictwo  MODO  jest wydawcą serii książek o Ciekawskim George’u - małej niesfornej małpce - ulubieńcu wielu pokoleń dzieci na całym świecie. Stworzony przez małżeństwo Margret i H.A. Rey stał się bohaterem serii książek zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci, które od 70 lat, bawią, uczą wzbudzając uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych.

PARTER/I PIĘTRO
Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 17.00
Wstęp wolny - zapisów brak
*Warsztat bezpłatny
„JESTEŚMY NA TROPIE„ Jaką historię opowiada nasze ciało? Czy należy ono do nas? Tę mrożącą krew w żyłach zagadkę rozwikła każdy uczestnik warsztatów. Przejdzie po śladach, które sam stworzy oraz inspirując się muzyką, obrazem i ruchem, zbuduje scenariusz swojej tajemniczej historii.
Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, które powstało w kwietniu 2010 roku. Stowarzyszenie jest wynikiem spotkania artystów i animatorów teatralnych z całej Polski, zajmujących się praktyczną edukacją teatralną na różnych obszarach – w szkołach, teatrach, szkołach specjalnych, uczelniach wyższych, domach kultury oraz w przestrzeniach niezależnych. SPT wyłoniło się z projektu TISZ ANEX, zorganizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie w 2008/2009 roku – projektu promującego ideę i poszerzającego umiejętności z zakresu pedagogiki teatru.  Członkami SPT są pracownicy teatrów i instytucji kultury na terenie całej Polski, absolwenci Akademii i Szkół Teatralnych oraz kierunków humanistycznych, takich jak kulturoznawstwo, animacja kultury czy pedagogika.

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 11.00 do godz. 17.00
Wstęp wolny - zapisów brak
*Warsztat bezpłatny
„BLUE NOTE CLUB” Interaktywny klub przybliżający skalę bluesową, która stała się jednym z filarów współczesnej muzyki rozrywkowej. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy harmonii i zastosują je w praktyce, dowiedzą się też jak zbudowana jest skala bluesowa i jak za pomocą dźwięków tej skali można nauczyć się podstaw improwizacji. Podczas warsztatu będą wykorzystywane klasyczne instrumenty, muzyczne wynalazki, a także rejestratory dźwięku.
Prowadzący: Adam Mazurek

Wiek dzieci +6
Godziny: od godz. 11.00 do godz.17.00
Wstęp wolny - zapisów brak
*Warsztat bezpłatny
„MUSICAL DANCE” Uczestnicy warsztatu poprzez zabawy ruchowo-taneczne będą otwierać się na ruch i  stawać się twórcami w tańcu. Warsztat przybliża świat musicalu i pobudza do tworzenia własnych jego elementów.
Prowadzące: Ewa Ampulska, Katarzyna Stefanowicz


Wydawnictwo Hokus-Pokus zaprezentuje ilustracje  Józefa Wilkonia z okazji wydania książki "kici kici miau/little kitty miaow miaow – I piętro

Józef Wilkoń – polski ilustrator, malarz, historyk sztuki. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Malarstwa, dyplom 1955) i Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (dyplom 1954). Zilustrował blisko dwieście książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce i kilkadziesiąt wydanych za granicą. Zajmuje się również scenografią i projektuje gobeliny. Uczestnik międzynarodowej akcji charytatywnej "Polscy Artyści Plastycy – Dzieciom", z której dochód przeznaczony jest na budowę Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy. Inspiracją dla jego prac jest przyroda, a przede wszystkim zwierzęta, które od lat 80 uczynił głównymi bohaterami swoich opowieści. Józef Wilkoń zyskał międzynarodową sławę, był wielokrotnie nagradzany w Polsce i poza jej granicami. Tworzy „przestrzenne ilustracje", czyli zwierzyńce z drewnianych bali i blachy. W grudniu 2009 roku powstała fundacja "Arka" im. Józefa Wilkonia.

Jacek Ambrożewski – I piętro

Urodzony w 1989 r. w Warszawie. Student V roku Grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysownik i Ilustrator. Autor książki „Szkice z przyszłości” oraz ilustracji do książek: „XY”, „Książka wszystkich rzeczy”, „Pamiątka z Paryża”, „Legendy Żydowskiego Krakowa”. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz malarstwem. Od 2013 roku współtworzy Prowizorka Studio.  Zdobył wiele nagród m.in.: 2012 I nagroda wydawnictwa Muchomor – w konkursie Illustration Startup 2012 za pracę "Stary niedźwiedź mocno śpi", 2012 II Nagroda Wydawnictwa Dwie Siostry ‒ w konkursie Illustration Startup 2012 za ilustracje do "Pamiątki z Paryża", 2012 Nominacja do Tytułu Książka Roku PS IBBY za "XY" Joanny Rudniańskiej, 2013 Nagroda Główna w V Konkursie Książki Dziecięcej im. H. Skrobiszewskiej za książkę "XY" Joanny Rudniańskiej, 2013 Nominacja do Nagrody Literackiej Miasta Warszawy za książkę "XY" Joanny Rudniańskiej w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje,  2013 Nagroda Projekt Roku 2013 w kategorii Debiut.

Paula Dudek – I piętro

Rocznik 1988. Studentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Studiowała też Sztuki Piękne na Academy Of Fine Arts w Hadze, w Holandii. Dwa lata temu ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. W zeszłoroczne wakacje odbywała staż w studiu ilustratorskim w Berlinie. Obecnie przygotowuje pierwszą książkę dla dzieci. Projektuje dla polskich magazynów i szwedzkich zespołów post-rockowych. Swoje prace pokazywała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (Warszawa, Kraków, Częstochowa), w Berlinie, Hadze, Londynie, Tel-Avivie i w miastach obu Ameryk. "Projekt "Miejsca" to 12 plakatów wykonanych techniką sitodruku. Każda praca jest opowieścią o miejscu na ziemi, które autorka odwiedziła lub w którym mieszkała. Są to Warszawa, Wilno, Amsterdam, Haga, Paryż, Berlin, dwie miejscowości w Indiach, mała, górska miejscowość w Alpach - Moeana, Zakopane i Gizajny na Mazurach".

Paulina Derecka – I piętro

Studentka IV roku grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w projektowaniu książki oraz ilustracji. Obecnie pracuje pod okiem prof. Macieja Buszewicza oraz dr hab. Grażyny Lange. Współtwórczyni kolektywu projektowego KIOSK Studio. Uczestniczka wielu projektów i wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych. Niepoprawna miłośniczka baśni i folkloru.


STREFA SMAKU:
Smak Obfitości (wegetariańsko - wegańskie),
Krowarzywa (wegańskie burgery, soki, ciasta),
La Piccola Biscotteria (ciasta, chleby, zioła),
Secret life (soki),
Bike cafe (kawa),
Wafflove (gofry)

SPONSORZY  nagród i upominków dla warszawskich przedszkoli biorących udział w konkursie: Kartoniaki, Grupa Edukacyjna Kangur - Myślanki, Wyd. Ezop, Muza, Alegoria, Hokus-Pokus, Zakamarki, Tako, Dwie Siostry, Twardowska, Babaryba, Poławiacze Pereł, Modo oraz Kiosk Studio.

Patronat honorowy nad imprezą objęło Narodowe Centrum Kultury
Patronat medialny: m.in.: Rzeczpospolita, TVP Warszawa, TOK FM, POLMIC, Qlturka, Ryms, Gaga, Kikimora, Ładne Bebe, Radio Bajka, FunPik, Świerszczyk, Cała Polska Czyta Dzieciom, Miasto Dzieci, Czas dzieci,


 


Producenci